Jdi na obsah Jdi na menu
 


Panská Ves

12. 4. 2012

Polodenní výlet na Panskou Ves

Na měsíc duben jsme si naplánovali ve školce pěší výlety,které nás budou seznamovat s okolím našeho městečka a třeba i vám dají inspiraci kam se vydat s dětmi na sobotní procházku,

1. výlet....na tento výlet nás pozval pan Jírový z Panské vsi,je chovatelem ovcí,kterým se narodily jehňátka a my je chtěli samozřejmě vidět.

Skoro jsme ani nevyrazili,děti sice byly natěšené,sbalené batůžky se svačinkou,vhodné oblečení,ale počasí nás hned po ránu zklamalo..déšť !!!

Při svačině v jídelně,jsme upřeně hleděli z oken a prostě nám to nedalo,zvedli jsme se a šli do šaten se oblékat,však ono to nějak dopadne.A dopadlo!Vyrazili jsme směr Nedamov a už na nás začalo vykukovat sluníčko.Hned se nám šlapalo veseleji.V Nedamově jsme odbočili doprava směrem na Ždírec. Po cestě jsme viděli v zahrádkách /žasné trpaslíky,rozkvetlé sasanky a doprovázel nás ptačí Sboráček.

Dorazili jsme na další rozcestí u vodárny,vedle které je i studánka kamenného mlýna a modrá značka nám "řekla",že máme jít opět vpravo.A byl tu první výšlap do kopce,po kamenných schodech to zvládli i ti nejmenší a ti starší je vyběhli,nahoře čekali a povzbuzovali ostatní.A jsme tu.

Dorazili jsme k velkému stavení bývalé školy,kde nás už vítal pan Jírový a kolem něj houf oveček.přinesli jsme jim suché rohlíky,housky a chleba..no ty ale mlaskali,až jsme z toho dostali taky na něco chuť a už jsme se těšili co máme v batůžkách.

Pro pana Jírového sbíráme ve školce víčka z pet lahví a tady jsme měli také možnost se podívat na co je potřebuje.Víčka mu slouží jako filtrace vody do jezírka,zajímavý a prý funkční nápad.

Po svačince jsme se ještě mrkli na obří satelity a antény,ale to už je námět na další výlet.Cestu zpět jsme zvládli bez obtíží a i když měly děti v nohách skoro 7km zvesela došli až do školy přímo k obědu.

Těšíme se na další túru,výletu ZDAR.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář