Jdi na obsah Jdi na menu
 


Panská ves 2

                        Výlet na Panskou ves

Opět jsme se vydali na delší tůru do okolí Dubé,počasí nás vylákalo do barevné přírody.Před prázdninama jsme navštívili na Panské vsi pana Jírového a jeho ovečky.Slíbili jsme mu,že se na podzim ještě ukážeme a sliby se mají plnit.Vzali jsme do batohu pití a dobrůtky,pro ovečky nasušené pečivo,jablíčka,mrkev a pár kaštanů a po svačině jsme vyrazili.

Po cestě jsme pozorovali ranní zamlženou přírodu plnou krásných stříbrných pavučin a

p1040003.jpg

 pavučinek.."Babí léto".

Za mlhou na nás vykukovalo sluníčko a my si užívali barev podzimní přírody.Výšlap po kamených schodech zvládli i ti nejmenší nováčci a na kopci jsme si všichni zatleskali.Pan jírový nás opět mile přivítal a dovedl k ovečkách,které od června pěkně vyrostli.Po nakrmení oveček i nás všech,jsme se ještě probělhi po rozlehlé louce,podívali se na úžasný výhled na Dubou ponořenou v mlze,rozloučili jsem se a upalovali zpět do školky.Možná se sem vydáme i v zimě.